Çardak Döner, Etiler’de hem de Nispetiye Caddesi’nde büfe. Bir sütlü poğaça ekmeği var, kendisinden meşhur. Hatta başrollerde ekmek var bile diyebiliriz. Diyebiliriz ama döner de çok kötü falan zannedilmesin.

Şarküteri ve benzeri yerlerde her zaman poğaça tipi ekmek ile sandviç dener ama hep de pişman olurdum, çünkü mideme otururdu. Çardak’ın ekmeğinin meşhur olduğunu öğrenince tabi ki tercihim bu sütlü ekmek oldu. Öncelikle belirtmeliyim ki genel tecrübelerimin aksine kabuklu olmayan ve daha sonrada mideme oturmayan bir ekmek söz konusuydu, bu kadar ekmekten bahsedince döneri ayırıp sadece ekmeği yemeye kalkmayın sakın çünkü döner de ortalama üzeri lezzetteydi.

IMG_9353
Sütlü Ekmek Arası Döner

Sütlü Ekmek Arası Döner

Usta ile konuştuğumda ekmeğin pastanelerde ki formülasyonu ile oynadıklarını, ette de genel tariflerde ki gibi bir miktar kuzu kullandıklarını belirtti.

2015-06-22 12-29-27
Et Döner

Dönerin yanında yine kendi yapımları olan limonata tercih ettim. Özellikle sıcak günlerde bu büfe tipi limonata çok güzel ve serin bir mola vermenize de vesile oluyor.

Fiyatlar bir büfede yemek yiyeceğim nedir ki diyecekler için çok çok pahalı kısaca Etiler tarifesi mevcut ama şunu da hatırlatmakta fayda var et pahalı bir ürün ülkemizde ve iyisini kullananın da belli fiyatlara satması zorunlu burada et kalitesinin yüksek olduğunu tahmine ediyorum, sözün özü özellikle ekmek için tavsiye edebileceğim bir mekan olarak kayıtlara alıyorum ve tavsiye ediyorum.

Nispetiye Caddesi 104/7 Etiler, Etiler, Beşiktaş

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.