Erik Kebabı
Erik Kebabı

Ramazan Bingöl iddialı bir kişilik, aileden gelen restoran geleneğini yılında bu yana adıyla aynı kendi mekanlarında devam ettiriyor, işletmecilik üzerine kitaplar yazmış, birçok dernek ve organizasyonda başkan ya da üye olarak yer alıyor.

Giyimkent, Bayrampaşa ve Ümraniye’de olmak üzere 3 şubesi var. Ben her defasında Giyimkent Şubesi’ne denk geldim ve deneyimlerim de oraya ait.

çiğköfte
Çiğköfte

Öncelikle çok büyük bir kapalı ve açık alana sahip mekanın açık mutfağı var. Ekmeğini tam buğday unundan kendisi yapıyor.

Tam Buğday Ekmeği
Tam Buğday Ekmeği

Mevsimlik kebaplar da ayrıca önemli Ramazan Bingöl’ün restoranında. Ben, bu mevsim kebaplarından erik kebabını ve de en önemlisi Birecik’ten gelen patlıcan kebabını tatma imkanı buldum. Türkiye’de genel kabul görmüş olan bir durum var patlıcan kebabı mümkünse Birecik’te yenmeli, yenemiyorsa bile Birecik patlıcanıyla yapılmalı. Mekanda mevsiminde Birecik’ten getirdiği patlıcanla sunuyor kebabı müşterilerine..

Erik Kebabı
Erik Kebabı

İçinde Hayvanat Bahçesi Olan Restoran

Mekanın en önemli özelliklerinden birisi de hayvanat bahçesine sahip olması.. Hayvanat Bahçesi dediysek iki tavuk, bir tavşan değil ciddi kapsamlı bir bahçe. Havaların güzel olduğu zamanlarda hem sizin hem de çocuklarınız için keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor. Mekanda kalan yemekler de bu vesileyle değerlendiriliyor ve atılmıyor.

Hayvanat Bahçesi
Hayvanat Bahçesi

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra geniş bir tatlı menüsü var işletmenin, burada künefeden tutun da sütlaça, trileçeden tutun cennet çamuruna kadar birçok seçenek mevcut.

Cennet Çamuru
Cennet Çamuru

Ramazan Bingöl, Restoranda yapılan ürünlerin kalitesi konusunda çok hassas ve sürekli işletmelerinin başında. Lezzet konusunda yapılan her ürün için belki muhteşem diyemeyebiliriz ama işletmenin vasata tahammülü yok. Her şeyi ne kadar daha iyi yapabiliriz diye sürekli bir çaba içindeler.

Bu arada benim halen deneyimleyemediğim kahvaltıları için de iyi şeyler duyuyorum. Kahvaltıyı denediğimde onu da paylaşacağım ama deneyenler varsa yorum kısmında görüşlerinizden faydalanmak isterim.

http://www.ramazanbingol.com/index.html

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.