Senelerdir iş icabı Çorlu’ya gider gelirim. Ancak ilk defa Saydanlar Kanaat Lokantası’nı  deneme fırsatım oldu. Müessese 1963 yılında kurulmuş çeşitli yerlerde hizmet verdikten sonra şu an ki yeri olan Omurtak Caddesi’nde müdavimlerini doyurmaya devam ediyor.  Çok canlı ve işlek bir yerde olmamasına rağmen dış cephe dizaynıyla da direk dikkat çekiyor. Kaldı ki iç dizayn ve dekorasyonda çok nezih, modern ve ferah. Gözlemlediğim kadarıyla da ilçenin ve bölgenin gerek üst düzey memur, gerekse de ileri gelenlerinin tercih ettiği bir yer gibi duruyordu.

2014-11-13 12-21-17

Öğlen yemeği için gittiğimde ilk olarak son zamanlarda ki test yemeklerimden Kelle Paça ile başladım. Kelle Paça malum her yerde bulunmasa da Saydanlar Kanaat’ın iyi olduğunu duymuştum. Nitekim de çok lezzetliydi.

2014-11-13 12-23-58

Ana yemek için gözlerim bölgenin favori yemeklerinden ciğer sarma aradıysa da Salı ve Cuma günü çıkıyormuş bu lezzet. O sebeple biz de döndük ve mevcut yemeklerden seçmeye devam ettik. Malum kestane mevsimi başladı ve kestaneli dana kebabı da menüde olunca az porsiyon sipariş verdim. Yemek lezzetli olmasına rağmen kestaneden kaynaklanan bir özellik yoktu malesef.

2014-11-13 12-31-11

Tencere yemeği odaklı gelmeme rağmen köftelerinin de güzel olduğunu söyledikleri için denemek istedim ve tavsiyeye uyduğuma memnun oldum. Köfteleri tavsiye ettikleri kadar var.

2014-11-13 12-40-15

Son olarak sıra tatlıya geldiğinde birçok tatlı içinden “balkan tatlısı” olarak da meşhur olan fakat aslında öyle olmadığı da yaygın olarak söylenen “trileçe” siparişi verdim. Kelimenin tam anlamıyla harikaydı ve yemeye doyamadım.

2014-11-16 21-28-22

Sonuç olarak ve kısaca söyleyebileceğim gelenekten gelen fakat günü de yakalamış lezzetli bir lokanta var Çorlu’da. Bu lokantada benim tadına baktığım yemekler ortalamanın epey üzerinde lezzetli olduğundan genelinde böyle olacağını düşünerek #yolunudeğiştir etiketine layık gördüğüm yerlerden biri olarak da not düşüyorum. Fiyat kalite dengesi kaliteden yana yüksek, Çorlu için biraz fiyat yüksek kalabilir fakat orada da daha önce bahsettiğim gibi müşteri profili gelir seviyesi yüksek kişilerden oluşuyor.

Saydanlar Kanaat Restaurant

Hıdırağa Mah. Omurtak Cad.

Edirne Kısmı No: 302 (Tahtalı Cami Yanı)
Çorlu / Tekirdağ

http://www.saydanlarkanaat.com/

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.