Levent Börekçilik çok kısa süre öncesine kadar Adana’da seyyar bir tezgahta hizmet verirken, yaptığı böreğin güzelliği, sosyal medyanın da etkisiyle belki de Türkiye’nin en popüler börekçisi haline geldi. Hal böyle olunca İstanbul’a şube açmaları da sürpriz olmadı.

İstanbul’da da meraklılarını biraz şaşırtarak ilk şubeyi, sahiplerinden Savaş Bey’in deyişiyle “Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmeden önce ilk otağını kurduğu Bayrampaşa’ya” açmışlar. Hedefleri İstanbul’u fetheden Fatih gibi İstanbul’u tekrar fethetmek. Kapıda ki kuyruğu görünce fethederler gibi de duruyor. Hatta yine Bayrampaşa’da açılacak olan büyük bir şubenin hazırlığı başlamış.

Levent Börekçilik’te kuyruk hiç bitmiyor.

Levent Börekçilik; Seyyardan Dükkana, Adana’dan İstanbul’a

Henüz açılalı bir hafta olmasına rağmen ikinci kez gelenler vardı yan masada, nasıl beğendiniz mi diye sormaya bile gerek duymadım. Biz de önce etrafı kolaçan ettikten sonra yukarıda ki salonda yer bulduk. Biz diyorum çünkü son dönemde sıklıkla bana eşlik eden oğlum @gurmeikizler‘den Can’da var. Henüz 1 yaşını yeni dolduran oğlum yemek seçmediği gibi, hamur ve etli ürünlere ayrı bir ilgisi var. Fakat henüz şeker ile tanışmayan Can’ı bu tür yiyeceklerle de fazla muhattap etmemeye çalışıyoruz. Bugün ise net bir istisna.

@gurmeikizler’den Can Levent Börekçilik’te

Böreğimiz geldi, aslında hayal ettiğimden çok da farklı değil. Dış kısımlar baklava yufkasından ve dolayısıyla çıtır çıtır, iç kısımda hamur-peynir oranı da dengeli olunca yani peyniri bol olunca salt hamur yemek yerine güzel bir börek yemiş oldum. İçinde kaşar ile birlikte taze peynirler olduğunu tahmin ettiğim 3 çeşit peynirle yapılan böreğin iyi kızarmış olanı ile iç malzemesi olan peynirin bol olması nedeniyle de sıcak tüketilmesini tavsiye ediyorum.

Levent Börekçilik
Levent Börekçilik’in meşhur böreği

İstanbul’da sıradan kol böreği ve kürt böreği ile sarılı dünyamızda iyi böreklere her zaman yer var. İzmir’in iyi boyoz örneklerine, yine Antalya’nın iyi serpme börek ve benzeri örneklerine olduğu gibi. Levent Börekçilik’te tek seçenek var o da peynirli börek, içecek olarak çay ve şişeli içeceklere alternatif olarak limonata var. Biraz kuyruk beklerim ama değer diyenlere afiyet olsun.

Levent Börekçilik İstanbul
Yenidoğan Mah. Abdi İpekçi Cad. No:28
Bayrampaşa-İstanbul
0 212 223 26 59

http://www.leventborekcilik.com

5 YORUMLAR

 1. Adana’da geçtiğimiz kış ayında yeme fırsatım oldu,Seyyar Gurme tarafından İstanbul’a açıldığını öğrenince bu sabah uğradım.
  Öncelikle Adana ile hiç fark olmadığını söyleyebilirim.
  Herkesin denemesini öneririm.

 2. Bu sabah test ettim.

  Çok lezzetli bulmadım.

  Porsiyonuna göre fiyatı yüksek.

  Soğuduğunda yenmiyor, sıcak sıcak yemeniz lazım.

  30 dakika kadarda sıra beklemek ayrı bir mesele.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.