Göbel diye bir yer var. Bandırma ile Susurluk arasında ve Susurluk-Bursa yoluna da çok yakın. Kokoreç severlerin duymuş olabileceği bir yer Göbel, çünkü ülkenin neredeyse kokoreç merkezi. Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri de başta kokoreç olmak üzere, sakatatları ve kırmızı etiyle meşhur dersek belki yanlış olur ama meşhur olma yolunda. Hatta çok duyulmasın diye kendi arkadaşlarından bile burayı sakınanlar varmış.

Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri

Kokoreçin Merkezine, Göbel’e Yolculuk

Yine tam da benim yemek için #yolunudeğiştir dediğim ve kendimin de Bandırma’dan direk Bursa üzerinden İstanbul’a gidebilecekken sırf burayı görmek için yolumu değiştirdiğim bir yer. Güney Marmara, Trakya gibi bölgelerimizde sıklıkla karşılaştığımız üzere anayoldan dönünce bir tak altından giriliyor Göbel’e. Girer girmez de hemen sağda kalıyor Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri. Mekan Kır lokantası ile Meyhane arası bir formatta, mevsimin serinliğinden dolayı dışarıda oturamıyoruz ve ayrıca yukarıda aile için de yerleri var. Küçük bir köy olmasına rağmen halkın rahatlıkla görebileceği açık bir mutfağı var. Ben de hemen mutfağa giriyorum, gözüme takılanlar ızgara dolusu kokoreç pişiyor, bir yandan kasap kuzuyu parçalıyor, meze dolabı oldukça renkli ve çeşitli.

Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri

Meze Dolabı

Masaya geçiyoruz başrol kokoreçte olsa da sakatatın diğer türlerini, etin çeşitlerini seven birçok kişi var masada. Dolayısıyla önce beyin ve soğuk işkembe sonra külbastı, yürek, böbrek, sarma ciğer şiş, beyti sarma derken masayı donatıyoruz. Mezeye de çok yer kalmıyor haliyle, güzel bir karışık salata işimizi görüyor.

İşkembe ve Beyin Söğüş
İşkembe ve Beyin Söğüş
Kuzu Beyti Sarma
Kuzu Beyti Sarma

Hakikaten de henüz daha çok yerli halkın geldiği bir mekan olan Gizli Bahçe’de gecenin sonu, beklemediğimiz seviyede özel, ön hazırlığı olan mevsime uygun kabak ve ayva tatlıları ile geliyor. Özel olarak merak edip geldiğimiz bu mekandan ağzımız kulaklarımızda mutlu mesut ayrılıyoruz. Unutmayın siz kendiniz gidin aman başkalarına da pek söylemeyin.

Kabak ve Ayva Tatlısı
Kabak ve Ayva Tatlısı

Gizli Bahçe Restaurant, Serkan’ın Yeri
Göbel-Hürriyet Mah. Karakol Cad. 2 Susurluk, Balıkesir
0266 873 15 64
0544 898 78 89

4 YORUMLAR

  1. Gizli Bahçe keşfettik ve nefis lezzetlerini tatma fırsatını bulduk.
    Emin olun bir kokoreç hastası olarak söylüyorum eğer bu yediğim kokoreçse ben ömrümde hiç kokoreç yememişim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.