[kkstarratings]Daha önce denemediğimiz yerleri denemeye özen gösteriyorum, Dedeağaç’ta bundan önce denediğimiz mekandan epeyce memnun kalmama rağmen Deniz Feneri’nin hemen yanında ki değirmen figürlü başka bir mekana geldik, adı Milos Restaurant. Deniz kenarında ve şehir merkezinde yer alan bu restoran rağbet gören dükkanlardan. Yunanistan’ın birçok bölgesinde bulunmuş olmanın da verdiği deneyime dayanarak bu cümleyi belki çok sık kullanacağım; komşunun yemeklerinde belli bir standart var ve altına düşen çok nadir, yarış daha çok standartların üstü için..

Milos’a dönecek olursak tercihlerimizi tirokafteri, ızgara peynir, ahtapot ızgara ve kalamar ızgara’dan yana kullandık.

Tirokafteri; görüntüsü yoğurtlu bir mezeyi andırsada aslında Yunanlıların geleneksel peyniri Feta, acı biber ve zeytinyağı temel malzemeleriyle yaptığı bir meze. Genel olarak hatırı sayılır acısı olan bu mezenin dikkatli olarak tüketilmesi gerekiyor.

2015-07-04 22-40-55(R)

 

İkinci mezede ben saganaki de denilen kızartılmış feta istemişken ufak bir gol yiyerek daha önce Yunanistan’da yemediğim kömür ızgarada Hellim ya da çok benzerini yedik. Bir daha tercihen sipariş vermeyeceğim bir ürünü de tatmış olduk. Bu tercih sadece Saganaki varken ızgarayı tercih etmeyeceğimden dolayı lezzetsiz olması ya da başka birşey değil.

2015-07-04 22-57-08

 

Deniz Ürünleri Her Zaman ki Gibi

Evet gelelim deniz ürünlerine bu akşam klasiklerden olan ızgara ahtapot sipariş verdik. Bu siparişimizi verdikten sonra gelen ahtapot bizi önce görüntüsü ile tereddütte bıraksa da lezzette doruklara çıktık. İyi ahtapot yemeye alıştığımız komşu bizi bu sefer de yanıltmadı.

2015-07-04 22-48-48

Son olarak gelen ızgara kalamar ise bugüne kadar yediğim en büyüğüydü. Belki de bu yüzden biraz sert hatta tabiri caizse biraz da karttı. Aslında lezzeti yine de yerinde olan bu ürünün gidecek vatandaşlarımızın büyük bir kısmı için sert olması nedeniyle beğenilmeyebileceğini düşünüyorum.

2015-07-04 22-58-01Sonuç olarak Milos tercih edebileceğiniz birçok iyi Yunan Lokantasından birisi daha ve gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Deneyen okurların da görüş ve paylaşımlarını merakla bekliyorum.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.